Roman Petrus

Roman Petrus

Kandidát č. 4

    Narodil jsem se v Praze v roce 1978. Po ukončení základní povinné školní docházky v ZŠ Burešova v roce 1992 jsem studoval obor knihkupec v ISŠ Náhorní v Praze 8. Toto studium jsem ukončil v roce 1996 maturitní zkouškou.

    Mezi zajímavé oblasti mé pracovní kariéry patří práce v mládežnické organizaci, kde jsem začal pracovat v roce 1999. Pracoval jsem jako kancléř organizace Kruh sdružení dětí a mládeže ČR. V této organizaci jsem měl na starosti vedení sekretariátu a podílel jsem se projektech střešní organizace a spolupráci v oblasti neziskových organizací. V té době tato organizace zahrnovala přes 70 organizací pracujících s dětmi a mládeží.

    Následně už přišla politika a přes asistenta poslance a radního na Městské části Prahy 8 jsem se prokousal zpět do nepolitické práce v Czechtourism – České centrále cestovního ruchu z které jsem opět přešel zpět do politiky a prošel si předsedou kontrolního výboru na Praze 8 a předsedou bytového výboru na Magistrátu. Po roce a půl naplněné prací jako OSVČ znovu zvolen uvolněným předsedou výboru, tentokráte pro zdravotnictví, sociální a bytovou politiku. V roce 2014 jsem byl zvolen starostou Městské části Praha 8.


    « Zpět