Dostavíme Pražský okruh

Výzva Petra Dolínka lídrům dalších politických stran v Praze

Vážená kolegyně, vážený kolego!

Možná bych měl spíš říci: vážení soupeři. Utkáme se ve volbách do Poslanecké sněmovny 20. a 21. října tohoto roku o hlasy voličů ve volebním kraji Praha. Jsem rád, že každý z nás bude muset ukázat, v čem se naše programy liší a jak přistupujeme k demokracii, rovným podmínkám pro všechny občany ČR a k dalším programovým otázkám.

Chtěl jsem Vás však požádat o jasné stanovisko k věci, která by měla být společná pro všechny pražské lídry a pro všechny kandidáty. Praha má nejvíce poslanců, má tedy velkou sílu ve Sněmovně, ale dosud nikdy v minulosti spolu poslanci za volební kraj Praha nespolupracovali ve prospěch kroků, jež nejsou ideologické a jež by měly pomoci všem Pražanům bez ohledu na jejich politické preference.

Chci vás požádat, abyste se veřejně přihlásili ke společnému tlaku na dostavbu Pražského okruhu, nejenom od D 1 k D 11, ale také dále, například okolo Suchdola. Je to v zájmu všech Pražanů, kteří se denně potýkají s následky tranzitní dopravy, a věřím, že společný postup tolika pražských poslanců musí přinést ovoce.

Jako náměstek primátorky pro dopravu jsem si jist, že kdyby spolu pražští poslanci skutečně spolupracovali, mohlo to být dávno jinak. Navíc bychom – aspoň v některých bodech – mohli přesvědčit i své kolegy ze středních Čech. Pokud se tedy spolu se mnou k řešení tohoto problému přihlásíte, dejte mi to, prosím, na vědomí veřejně nebo na můj email. Já budu postupně odpovědi sbírat a uveřejňovat je. Myslím si, že tuto věc všem Pražanům dlužíme bez ohledu na to, jaké jsou naše politické názory.

S přátelským pozdravem

Petr Dolínek
lídr ČSSD za Prahu